Snowboardcrosser Guusje de Booy (18) letterlijk en figuurlijk op missie
Snowboardcrosser Guusje de Booy heeft een succesvolle Missie 1 voor 100 uitgevoerd voor het Yvonne van Gennip Talent Fonds (YVGTF). Daarmee kan ze weer een stukje van haar financiële kosten betalen. En dat is hard nodig. Nu ze begin dit jaar deelnam aan de Jeugd Olympische Spelen in Zuid-Korea, heeft ze de smaak te pakken. Ze droomt van de Olympische Spelen in 2026 in Italië. Een vrouw met een missie op missie dus.
In juni bezocht Guusje de Montessorischool Leidschenveen in Den Haag om een inspirerende gymles te geven aan 120 kinderen. De les begon met een warming-up die Guusje normaal gesproken op de berg uitvoert. Vervolgens verdeelde ze de groep in tweeën: de ene helft speelde een spel op het veld, terwijl de andere helft met Guusje aan de slag ging met drie meegebrachte longboards en een balance board. Door het gebruik van skateboards bootsten de kinderen het snowboarden na, en op het balance board kregen ze een gevoel voor balans. De les werd afgesloten met een estafette op de longboards.
Guusje: “Ik vond het heel leuk om de kinderen op het balance board te laten staan. De meeste kinderen vonden het nog heel spannend, maar uiteindelijk hebben ze het allemaal gedaan. Voor sommige kinderen was het nog niet genoeg uitdaging, dus hebben we het een stukje moeilijker gemaakt door op het balance board een squat te maken. Het was onwijs leuk om te zien en om hierbij te mogen helpen.”
Missie 1 voor 100 is een initiatief van het YVGTF, waarbij talenten met hun verhalen en activatie bijgedragen aan de sportieve ontwikkeling van basisschoolleerlingen. Voor hun inzet ontvangen ze €500,- van het fonds om te besteden aan hun eigen sportcarrière.
6 campagnes op Talentboek Den Haag Topsport
In 2022 opende Guusje voor het eerst een crowdfundpagina op Talentboek, die in haar geval mogelijk wordt gemaakt door Den Haag Topsport. Haar verschillende campagnes door de jaren heen geven een inkijkje in haar succesvolle opmars in de sport. Begin dit jaar vertegenwoordigde Guusje Nederland op de Jeugd Olympische Winterspelen en de Wereld Jeugd Kampioenschappen. Dit winterseizoen mag ze aansluiten bij het Zwitserse EuropaCup Team, met als doel om haar eerste World Cup-deelname te realiseren. Deze stappen zijn cruciaal op weg naar haar ultieme droom: deelname aan de Olympische Winterspelen van 2026.
Snowboardcross is een spectaculaire discipline van het snowboarden, waarbij vier tot zes boarders tegelijkertijd over een parcours met bochten, schansen en hoogteverschillen racen. Sinds de Olympische Winterspelen van 2006 is snowboardcross een olympisch onderdeel. Voor Guusje is het belangrijk dat ze heel veel uren in de sneeuw kan maken. Daarvoor is financiële ondersteuning onontbeerlijk.
Guusje: Je bent supergoed bezig en we zijn blij dat ons platform je zo goed kan helpen om de benodigde ondersteuning bij elkaar te krijgen. Bedankt voor je mooie missie in Den Haag!